Upíří návštěva - 6. díl

15. června 2011 v 10:00 | M.a.r.t.i.n |  Upíří návštěva
6
Chris prochází chodbou domu. Chodí takovou pomalou chůzí, takže podlaha vrže a skřípe. Nechce zbudit takhle pozdě večer tetu a strejdu. O Samovi si zjišťoval veškeré informace, když měl pobyt u skupiny upírů, kteří ho ani nechtěli pustit ven, jen aby se něco neprozradilo, takže věděl celý život o Samovy. Samův pokoj byl překrásný, než ten Chrisův. Rozhodně lepší. Krásné dřevěné skříně, lino ze dřeva a další vymoženosti, než byly u Chrise. Chris si pokoje všímal s údivem, ale i ze zvědavosti. Nevěděl kdy se Sam vrátí, ale jedno věděl jistě. Že v tomto pokoji zůstane dlouho a na to místo, kde žil, se už nevrátí.
True bere do ruky mobilní telefon. Namačkává do něj číslo Sama a zprávu pro něj.
Ahoj Same, děje se něco? Víš, dnes si byl nějaký divný. Něco s Chrisem? Našel si nové informace? Víš, že tu pro tebe jsem. Kdyby něco napiš.
True
True s Pam netrpělivě vyčkávali na SMS zprávu od Sama. Nic. Pam si řekla že to nemá cenu a odešla domů. Po odchodu Pam True ještě doufala, že Sam napíše. Čeká. Nic. Jen ticho. Vzdala to a šla se vykoupat. Položila mobil na postel a šla do koupelny. Po zavření dveří od koupelny se mobil začíná rozsvěcet a vibrovat.
Dům tety Seth ležel uprostřed lesa s kamenitou cestou. Takové domy v Lucky Village zde nebyli výjimkou. A v domech byl velký prostor, takový právě obdivoval Chris. Při obdivování nechtěně shodil vázu, která se třísknutím o zem rozbila. To vzbudilo tetu Seth, která vyšla ze svého pokoje a šla směrem do haly. Viděla tam Chrise, kterého samozřejmě brala jako Sama. Koukala na Chrise jak z jara. Sam přece tetě říkal, že se tu neukáže asi tak na týden. A v ten samý den je zas zpátky.
"Co tu děláš, Same?"
"Same? Já nejsem…"
Pak si něco uvědomil. Když už je tu, když už se sem "vkradl" a když už si ho spletla True s Pam, proč nemůže Sama hrát dál?
"Teda chci říct, že nakonec jsem přijel. Ten výlet asi udělám někdy jindy. Této půjdu ještě na tu akci tady ve městě. Dobrou noc."
A odešel. Seth na něj koukala zase, jako z jara.
True si čte nově přijatou SMS. Byla od True.
Měla by si sem zas přijít. Je tu skvělá zábava. Odreaguješ se.
Pam
Odreagovat? To by sice mohla, ale pořád myslela na Sama. Něco s ním dnes nebylo v pořádku. Ale na druhou stranu měla pro to pochopení. Chris byl jeho dlouho ztracený bratr, kterého měl velmi rád. Chce ho najít za každou cenu. A nikdo mu v tom už nezabrání.
Grace při té příležitosti rozdávala venku letáky ohledně otevření nového klubu, dá se říct i restaurace. Bude otevřena po dalším dnu a před otevírací dobou bude velká příprava, což v letáku nebylo. Pam jí také pomáhala, aby práce šla rychle od ruky. Nebylo to snadné, oběhnout několik tisíc lidí, co přišlo na oslavy ve městě. Kam kouknete, to člověk. Nedalo se někam hnout. Ale Grace s Pam si hravě poradili.
Když True šla spát, zabrněl jí telefon. Další SMS, jenže už od Sama. Telefon vzala takovou rychlostí, že byste si to nedokázaly představit. Odemkla mobil, otevřela na mobilu doručené zprávy a četla:
Ahoj True, o čem to mluvíš? Co myslíš tím divný? Dneska jsem byl v pohodě, vlastně dneska sme se viděli jen, než sem šel hledat Chrise. Neděje se něco?
Sam
True koukala na text SMSky váhavě, ale pak úplně zkameněla.
"Panebože!"
Grace odběhla s letáky na druhou stranu oslav a Pam rozdávala dál. Chris uviděl, jak Pam rozdávala letáky a přiběhl k ní.
"No nazdar, krásko."
"Promiň, Same? Měl by ses ozvat True. Docela to potřebuje!"
"Zkus to Same ještě změnit."
Pam oněměla. Jako by její celé tělo pokrýval jeden velký tlustý led, ze kterého se nedá ani hnout. Je to on, říkala si. To nemůže být pravda. Nesmí. Je tu. A stojí před ní. Přímo před ní.
"Chrisi?"
"Správně! Panebože, konečně mě už někdo oslovil pravým jménem."
"Co tu děláš?! Procházíš se tu s obličejem Sama, chováš se skoro jako Sam."
"Přijel jsem se podívat na svého dvojníka v mé rodné linii."
"Kdy mu to chceš říct? Necháš ho celou tu dobu doufat, že jsi jeho bratr?"
"Správně, nic se nesmí dozvědět, byla by to pohroma. Vše musí zůstat tak, jak je. Nesmíš mu to vyzdradit, jasný!"
"Proč bych taky měla. Pořád platí to, co jsi mi říkal?"
Pam se zadívala na Chrise, který se koukal na dav lidí a zpět na Pam.
"Myslíš to, že ho co nejdříve zabiju?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám příběh Upíří návštěva ?

Ano
De to
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama